Sorry, your browser does not support JavaScript!
آخرین اخبار بازار سرمایه ایران

اوج گیری سود شرکت‌های بورسی نسبت به سال ۹۸

بنابر آمار موجود، سود خالص بیشتر شرکت های بورسی طی دو سال اخیر، نسبت به سال ۹۸ با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است. در این میان، حتی بانک ها و موسسات اعتباری که در سال ۹۸ با زیان همراه بودند به سود دهی رسیده اند.

افزایش قیمت دلار عامل رشد سودآوری شرکت‌ها

افزایش نرخ دلار و وقفه ایجاد شده در برجام از جمله عوامل اساسی در افزایش سودآوری شرکت‌های بورسی است. امید می‌رود با ایجاد بازارهای هدف جدید و افزایش کیفیت محصولات داخلی، روند افزایش سودآوری شرکت‌ها تداوم یابد.

رشد با طمأنینه بورس تهران

بورس تهران امروز آرام تر روز قبل و با صعود بیش از ۸ هزار واحد به کار خود پایان داد. تقابل خریداران و فروشندگان در ساعاتی از معاملات بازار باعث شد تا بازار روند تعادلی تری را نسبت به قبل طی کند. با این وجود همچنان سهم خرید حقیقی ها در بازار قابل توجه است و میانگین ارزش معاملات در ارقام مطلوبی قرار دارد.

موافقت کمیسیون صنایع مجلس با عرضه خودرو در تالار نقره ای

چنانچه خودرو در بورس عرضه شود و بازار خودرو جایگاه خود را به عنوان بازاری برای سرمایه گذاری در بین مردم از دست دهد، در آینده ای نزدیک شاهد تنظیم شدن عرضه و تقاضای بازار خودرو و همچنین خروج از قیمت گذاری دستوری خواهیم بود.

رشد آرام بورس در سایه عملکرد مثبت شرکت‌ها

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس از نظر بنیادی به شرایطی با ثباتی رسیده است، گفت: بازار بر اساس متغیرهای بنیادین پیش می‌رود و معاملات با توجه به گزارش مناسب شرکت‌ها و رشد قیمت‌ کامودیتی‌ها (مواد پایه و معدنی) در بازارهای جهانی وضعیت طبیعی و بدون هیجانی را در پیش می‌گیرد.

وبینار چشم‌انداز صنعت برق، فرصت‌ها و تهدیدها

وبینار تخصصی بررسی چشم انداز صنعت برق، فرصت ها و تهدیدها، امروز یکشنبه ۱۰ مرداد برگزار می‌شود. در این نشست تجدید ساختار صنعت برق در ایران و روند شکل‌گیری بازار برق تشریح و نحوه عملکرد بازار عمده فروشی برق در بورس انرژی ایران بررسی می‌شود.

معاملات کپی و انعکاسی؛ بهترین پاسخ به سیگنال‌فروشی

معاملات کپی و معاملات انعکاسی (تقلیدی)، افزون بر اینکه سبب توسعه بازار و بهبود رفتارهای سرمایه‌گذاری معامله‌گران می‌شوند، به دلیل اطمینان و شفافیتی که در خود دارد، از سیگنال‌فروشی و سوءاستفاده‌های احتمالی آن نیز جلوگیری می‌کند.

عرضه ۶۶۷ هزار تن آهن اسفنجی و سنگ آهن در بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۰ مردادماه میزبان عرضه ۱۵۷ هزار تن آهن اسفنجی، ۵۵ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، ۲۶۳ هزار تن گندله سنگ آهن و ۱۹۲ هزار تن کنسانتره سنگ آهن است.

استارت طلایی بورس در اولین روز هفته

در جریان معاملات روز شنبه، تزریق حجم قابل توجهی نقدینگی از سوی بازیگران حقیقی به سمت بورس تهران، نقطه عطفی در معاملات بود. به واسطه این حجم کوچ نقدینگی، شاخص کل توانست در روندی قابل توجه رشد بیش از ۲.۶ درصدی را ثبت کند و از مرز یک میلیون و ۳۵۰هزار واحد عبور کند. سیگنال هایی از روند مثبت قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی و رشد نرخ دلار در بازار داخلی از مهمترین عوامل رشد بورس از نگاه کارشناسان بود.

گشایش نماد صندوق پادا در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران

به گفته مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه، صندوق پاداش سرمایه بهگزین که صندوق با درآمد ثابت این مجموعه است در سال گذشته جزو پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت کشور بوده و در حال حاضر هم با پاسخ‌گویی به مشتریان و سرمایه‌گذاران در مسیر بازدهی بالاتر از نرخ سود سپرده‌های بانکی در حال حرکت است.

امکان بهره‌مندی رایگان از سامانه مجامع الکترونیک دیدار برای ناشران فرابورسی

ناشرانی که تمایل دارند علاوه بر مجمع فیزیکی این رویداد را برای سهامداران خود به صورت الکترونیکی برگزار کنند، می‌توانند پس از اخذ تاییدیه از مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، برای انجام هماهنگی‌های بعدی برای در اختیار گرفتن سامانه و انجام اقدامات بعدی با رئیس اداره روابط سرمایه‌گذاران فرابورس ارتباط برقرار کنند.

معاملات ثانویه صندوق «کهربا» از ۱۱ مرداد در بورس کالا آغاز می‌شود

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از شروع معاملات ثانویه صندوق سرمایه‌گذاری اوراق مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلای کهربا در نماد معاملاتی «کهربا» از روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۵ خبر داد.

صعود آیفکس تداوم یافت

در جریان معاملات امروز، (شنبه، نهم امرداد ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۳۹۸ واحدی به رقم ۱۹ هزار و ۷۹۴ واحد رسید.

صعود پرقدرت شاخص‌های بورس تهران

در جریان معاملات امروز، (شنبه نهم امرداد ماه) شاخص بورس تهران صعود پرقدرتی را پشت سرگذاشت؛ به گونه‌ای که شاخص کل با افزایش ۳۴ هزار و ۹۶۲ واحد به رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز با ۴ هزار و ۱۷۸ واحد افزایش، رقم ۴۰۰ هزار و ۹۲۵ واحد را به ثبت رساند.

بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری ارجح است

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در مقایسه با سایر بازارها از لحاظ ریسک به بازده و مباحث قانونی با ارجحیت همراه است، گفت: سرمایه‌گذاران باید دید میان‌مدت و بلندمدت نسبت به بازار سرمایه داشته باشند و تمرکز خود را معطوف به نوسان کوتاه‌مدت در بازار نکنند.

رونق بازار سهام اثر ضد تورمی دارد

ریشه اصلی تورم در رشد پایه پولی و رشد نقدینگی است و آنجا تورم ساخته می‌شود، افزایش قیمت سهام نه تنها هیچ تاثیری روی تورم ندارد بلکه ورود نقدینگی به بازارسرمایه و رونق معاملات اثر ضد تورمی دارد.

رشد ۱۲۲ درصدی حجم و ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس کالا

در هفته منتهی به ۸ مرداد ماه ۸۹۵ هزار و ۸۱۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۱۲۲ و ۱۵۰ درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

عرضه، تقاضا و رقابت؛ ۳ عنصر کلیدی تعیین‌ قیمت‌

عرضه و تقاضا به همراه رقابت، عناصر سه‌گانه و کلیدی در تعیین قیمت کالا و محصولات در بازار هستند. بنابراین انتظار تولیدکننده و مصرف‌کننده تعیین قیمت‌ها براساس رقابت و نه قیمت‌گذاری دستوری و رانت‌خواری است.

عرضه سیمان در بورس کالا قطع نمی شود

مسوولان مجوزی برای قطع عرضه سیمان در بورس کالا دریافت نکردند، با توجه به صحبت مطرح شده از سوی وزیر نیرو  با خنک شدن هوا و کاهش مصرف برق سهمیه مصرفی برق واحدهای صنعتی و تولیدی افزایش داده می شود.

بیش از ۴٢٠٠ سهامدار خواستار عرضه کامل سیمان در بورس کالا شدند

بیش از ۴٢٠٠ نفر از سهامداران شرکت‌های سیمانی و فعالان بازارهای مالی در کارزار آزادسازی قیمت سیمان مشارکت کرده و خواستار ادامه پیگیری های مجدانه سازمان بورس در راستای عرضه کالاهای شرکت‌های بورسی در بورس کالا و انرژی به منظور حمایت از سهامداران و تولید شرکت‌ها شدند.

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز شنبه ۹ مرداد ماه کالاهای ریفورمیت، آیزوفید، حلال ۴۰۴ و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز و بلندینگ نفتا پالایش نفت بندرعباس در رینگ داخلی و هیدروکربن‌های هیدروژنه سبک (A۸۰) پتروشیمی شازند در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
پیوندهای داخلی
قوانین و دستور‌العملها دانلودها