Sorry, your browser does not support JavaScript!
آخرین اخبار بازار سرمایه ایران

دولت؛ بزرگترین بازیگر اوراق بدهی

در حال حاضر بزرگترین بازیگر بازار بدهی، دولت است که از این بازار به عنوان ابزاری برای پرداخت مطالبات خود و به تعویق انداختن این مطالبات به سال‌های آتی استفاده می‌کند.

تحولات بازار صکوک در مالزی

مالزی پیشتازی خود را در بازار جهانی صکوک در سال ۲۰۲۰ حفظ کرد. سهم مالزی از صکوک در حال معامله در جهان ۴۵.۱ درصد بود و عربستان سعودی با ۲۴.۶ درصد در جایگاه دوم ایستاده است.

بهبود شاخص تولید صنعتی شرکت‌های بورسی

پس از کاهش رشد شاخص تولید صنعتی شرکت‌های بورسی در تیرماه و مرداد ماه که رشد این شاخص را به محدوده صفر درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسانده بود، رشد این شاخص در شهریورماه اندکی بهبود یافته و به ۱.۹ درصد رسیده است.

بودجه‌بندی چیست و چه اهمیتی دارد؟

بودجه‌بندی به یک برنامه‌ریزی مالی می‌گویند که در آن دخل و خرج محاسبه می‌شود و تخمین میزند در یک بازه زمانی مشخص یک فرد چقدر پول درمی‌آورد و چقدر هزینه می‌کند.

۵ میلیارد اوراق بهادار دست‌به‌دست شد

در جریان معاملات امروز (چهارشنبه، بیستم و یکم مهر ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۲۱ هزار و ۲۳۶ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۸ هزار و ۷۸۹ واحد کاهش، رقم ۳۹۲ هزار و ۷۷۸ واحد را به ثبت رساند.

هیچ ریسکی از درون، بازار را تهدید نمی‌کند

هیچ ریسکی از درون بازار سرمایه، تهدیدکننده آن نیست. تولید و فروش شرکت‌ها در شهریور ماه و همچنین عملکرد معقول آنها طی ۶ ماهه نخست سال، همگی حکایت از سودآوری بازار طی نیمه دوم سال دارند.

روند حرکت طلا و نفت معکوس شد

قیمت نفت امروز چهارشنبه، در میان نگرانی‌ها مبنی بر افزایش شدید قیمت زغال سنگ و گاز طبیعی در چین، هند و اروپا کاهشی شد. این در حالی است که قیمت طلا در پی کاهش ارزش دلار، افزایشی شد.

توضیحات رئیس سازمان بورس درباره دغدغه‌های فعالان بازار

دکتر محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به‌منظور شفاف‌سازی و پاسخگویی به موضوعاتی از جمله فروش اوراق دولتی، معاملات الگوریتمی، تغییر مدیریتی در سازمان بورس و موارد دیگری که به‌تازگی به عنوان دغدغه در بین اهالی بازار سرمایه مطرح شده به گفت‌وگو پرداخت.

خیز لوازم خانگی برای رسیدن به بازار سرمایه

در حال حاضر ۷۰ درصد بازار لوازم خانگی کشور در اختیار تولیدات ایرانی است که با رشد کمیت و کیفیت محصولات این صنعت در سال‌های آینده شاهد ورود آنها در بازار سرمایه خواهیم بود.
پیوندهای داخلی
قوانین و دستور‌العملها دانلودها